​دانش نامه آزاد ناوبری

persian route​​​​​​​

راهنمای درجه بندی سختی مسیر و مقدار زمان رسیدن به مقصد مدل فرانسوی در کوهنوردی
 سیستم درجه سختی  برای درجه بندی مسیرهای کوهنوردی ، عوامل سختی ، طول ، میزان فشار و میزان تعهد لازم برای صعود مسیر را در یک فاکتور قرار میدهد. این فاکتور درجه سختی سنگ و یخ و ارتفاع و شیب و .. را یکجا می بیند.
درجه
– به معنای آسان مستقیم ، امکان عبور از یخچال . درجه یخ و برف زیاد نیست.
PD – کمی سخت مسیرهای طولانی تر ، با شیب های برفی و یخی ۴۵ درجه ، یخچالهای پیچیده تر ، دست به سنگهای قدری سخت ، نیاز به حمایت در برخی از جاها ، ممکن است برای فرود به طناب نیاز داشته باشید.
AD-دشوارشیب یخ و برف ۴۵ تا ۶۵ درجه ، سنگنوردی در برخی از قسمتها اما نه طولانی ، کوهنوردی طولانی اما با فشار نسبتا کم ، وجود خطر در مسیر.
D-دشوارسخت ، نیاز به سنگنوردی با درجه IV و V در برخی از قسمت ها ، شیب یخ بین ۵۰ تا ۷۰ درجه ، مسیرهای طولانی یا کوتاهتر اما سخت تر.
TD-خیلی سخت وجود خطرات زیاد در مسیر ، سنگنوردی در درجه V و VI ، وجود قسمت های صعود مصنوعی در مسیر.
ED1/2/3/4-به شدت سخت دارای قسمت های عمودی یخ و سنگنوردی در درجه VI تا VIII ، ممکن است مسیر طولهای صعود مصنوعی هم داشته باشد.
ABO-به شکلی نفرت انگیز سخت در لبه خطر و فشار .​​​​​​​
اعداد بعد از / در کنار حروف نشان دهنده حداقل زمان رسیدن به مقصد بر اساس تعداد روز خواهد بود بدون در نظر گرفتن زمان برگشت 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش